Konsultacja genealogiczna

Konsultacja to świetna opcja dla każdego – zarówno dla osób początkujących, które nie wiedzą od czego zacząć budowanie swojego drzewa genealogicznego, jak i tych, które mają konkretne pytania i pragną poszerzyć swoją wiedzę.

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz przygodę genealogiczną czy utknąłeś/utknęłaś w trakcie własnych poszukiwań, zapraszam do kontaktu.

W trakcie konsultacji podpowiem w jaki sposób zacząć odkrywanie historii własnej rodziny, z jakich baz korzystać, gdzie odnaleźć dokumenty i jak poradzić sobie z aktami pisanymi ręczną cyrylicą i kurrentą.

Możemy również skupić się na zweryfikowaniu zebranych dotąd informacji i ustaleniu dalszych możliwości poszukiwań.

Koszt konsultacji to 250 zł

Czas trwania to około 1 godzina 

Spotkanie odbywa się online na wybranej platformie (np. Zoom, Google Meet).

  • Jeśli zdecydujesz się na zlecenie dalszych poszukiwań, wtedy tę kwotę odejmuję od wyceny

Jak przygotować się do konsultacji?

  • Przygotuj dane dotyczące Twoich przodków (zwłaszcza imiona, nazwiska, daty i miejsca urodzenia)
  • Zastanów się nad pytaniami i celem, który pragniesz osiągnąć
  • Wyślij do mnie wiadomość na info@martamackowiak.com lub za pomocą formularza poniżej.

Do usłyszenia! 🙂

Marta

Portret Marty Maćkowiak

Wysyłając tę wiadomość zgadzasz się z moją polityką prywatności.

Końcowy raport składa się z kopi odnalezionych dokumentów, tłumaczeń, zdjęć oraz podsumowania. Wyjaśniam pokrewieństwo odnalezionych osób, opisuję sprawdzone źródła i kontekst historyczny. Najczęściej poszukiwania dzielone są na parę etapów i opisuję możliwości kontynuacji.

Czasem konkretny dokument może zostać nie odnaleziony z różnych przyczyn – migracji do innych wiosek/miast w dalszych pokoleniach, ochrzczenia w innej parafii, lukach w księgach, zniszczeń dokumentów w pożarach lub w czasie wojen.  Cena końcowa w takiej sytuacji nie ulega zmienia, ponieważ wysiłek włożony w poszukiwania jest taki sam bez względu na rezultat.

Raporty mogą się od siebie mniej lub bardziej różnić w zależności od miejsca, z którego rodzina pochodziła (np. dokumenty z zaboru pruskiego, austriackiego i rosyjskiego różnią się od siebie formą i treścią).

 

Na podstawie zebranych informacji (Twoich i moich) przygotuję plan i wycenę – jeśli ją zaakceptujesz, po otrzymaniu zaliczki rozpoczynam pracę i informuję o przewidywanym czasie ukończenia usługi. Standardowe poszukiwania trwają około 1 miesiąca, a o wszelkich zmianach będę informować Cię na bieżąco.

Na Twoje zapytanie odpiszę w ciągu 3 dni roboczych i jest to etap bezpłatny. Być może zadam parę dodatkowych pytań, dopytam o cele albo od razu przedstawię propozycję kolejnych kroków.

Warto pamiętać, że im więcej szczegółów podasz, tym więcej rzeczy mogę odkryć.

Podziel się ze mną:

  • Imionami i nazwiskami przodków (wszystkich, o których wiesz)
  • Miejscami urodzenia i zamieszkania (jeśli jest inne np. wojnie)
  • Datami urodzenia, ślubów i zgonu (mogą być orientacyjne)
  • Informacjami o rodzeństwie, kuzynach, emigracjach.
  • Legendami i historiami rodzinnymi

I najważniejsze – jeśli masz niewiele informacji, zupełnie się tym nie martw, w takich sytuacjach także znajdę rozwiązanie.