Konsultacja genealogiczna

Przygotowałam dla Ciebie dwie opcje konsultacji – Standard i Premium

Konsultacja Standard

To świetna opcja dla poszukiwaczy o każdym stopniu zaawansowania. W trakcie rozmowy telefonicznej odpowiem na nurtujące Ciebie pytania.  Bez względu na to czy dopiero zaczynasz przygodę genealogiczną czy utknąłeś/utknęłaś w trakcie własnych poszukiwań, wierzę, że znajdziemy rozwiązanie.

Koszt : 250 złotych

Forma: rozmowa telefoniczna

Konsultacja Premium

To opcja dla osób, które samodzielnie chciałyby odkryć historię własnej rodziny, ale nie wiedzą od czego zacząć i jak się za to zabrać.

Konsultacja Premium składa się z dwóch części:

  • Spotkania online/rozmowy telefonicznej
  • Przygotowania przeze mnie szczegółowego planu poszukiwań w formie PDF

Zaczniemy od zebrania i uporządkowania danych Twoich przodków, porozmawiamy o celach  i skupimy się nad przygotowaniem solidnego planu własnych poszukiwań.

Plan oparty będzie o Twoją historię rodzinną. Znajdziesz w nim wskazówki, przydatne bazy danych, linki do ważnych stron internetowych i programów.

Wytłumaczę jak wysyłać wnioski, z jakimi instytucjami warto się skontaktować i jak korzystać z czytelni archiwum podczas Twojej pierwszej wizyty.  

Plan będzie przygotowany w formie PDF, do którego możesz zajrzeć w każdej chwili. 

Koszt konsultacji: 699 zł

Forma: spotkanie online/rozmowa telefoniczna + kontakt mailowy

Poszukiwania genealogiczne na zlecenie

Jeśli jednak nie możesz znaleźć czasu i przestrzeni, a chcesz poznać historię swoich przodków, pamiętaj, że możesz zlecić mi poszukiwania

Do usłyszenia!

Marta

Portret Marty Maćkowiak

Wysyłając tę wiadomość zgadzasz się z moją polityką prywatności.

Końcowy raport składa się z kopi odnalezionych dokumentów, tłumaczeń, zdjęć oraz podsumowania. Wyjaśniam pokrewieństwo odnalezionych osób, opisuję sprawdzone źródła i kontekst historyczny. Najczęściej poszukiwania dzielone są na parę etapów i opisuję możliwości kontynuacji.

Czasem konkretny dokument może zostać nie odnaleziony z różnych przyczyn – migracji do innych wiosek/miast w dalszych pokoleniach, ochrzczenia w innej parafii, lukach w księgach, zniszczeń dokumentów w pożarach lub w czasie wojen.  Cena końcowa w takiej sytuacji nie ulega zmienia, ponieważ wysiłek włożony w poszukiwania jest taki sam bez względu na rezultat.

Raporty mogą się od siebie mniej lub bardziej różnić w zależności od miejsca, z którego rodzina pochodziła (np. dokumenty z zaboru pruskiego, austriackiego i rosyjskiego różnią się od siebie formą i treścią).

 

Na podstawie zebranych informacji (Twoich i moich) przygotuję plan i wycenę – jeśli ją zaakceptujesz, po otrzymaniu zaliczki rozpoczynam pracę i informuję o przewidywanym czasie ukończenia usługi. Standardowe poszukiwania trwają około 1 miesiąca, a o wszelkich zmianach będę informować Cię na bieżąco.

Na Twoje zapytanie odpiszę w ciągu 3 dni roboczych i jest to etap bezpłatny. Być może zadam parę dodatkowych pytań, dopytam o cele albo od razu przedstawię propozycję kolejnych kroków.

Warto pamiętać, że im więcej szczegółów podasz, tym więcej rzeczy mogę odkryć.

Podziel się ze mną:

  • Imionami i nazwiskami przodków (wszystkich, o których wiesz)
  • Miejscami urodzenia i zamieszkania (jeśli jest inne np. wojnie)
  • Datami urodzenia, ślubów i zgonu (mogą być orientacyjne)
  • Informacjami o rodzeństwie, kuzynach, emigracjach.
  • Legendami i historiami rodzinnymi

I najważniejsze – jeśli masz niewiele informacji, zupełnie się tym nie martw, w takich sytuacjach także znajdę rozwiązanie.